Odważ się! Pomysły na ekstremalną przygodę sylwestrową

Co roku, Sylwester to dla wielu ekstremalnych sportowców wieczór szczególny. Nie przywdziewają oni jednak studniówkowych sukienek ani nie wypowiadają sakramentalnego „Tak”. Natomiast skaczą z najwyższych budynków świata, nurkują w lodowatej wodzie, robią jak najwięcej salt na motorze, przeskakują na pojazdach śnieżnych przez stumetrową przepaść pełną wody… Takie atrakcje przez kilka lat oferował swoim amerykańskim klientom Red Bull. Jeśli jednak nie interesuje cię spędzanie Sylwestra przed telewizorem i oglądanie wyczynów kaskaderów, możesz wyruszyć na ekstremalną przygodę sylwestrową.

Miłośnicy gór i adrenaliny co roku wybierają się w kanadyjskie Góry Skaliste. Tam helikopterem lecą w wysokie partie szczytów i wysiadają na półce skalnej. Śmiałkowie zakładają sprzęt narciarski i zjeżdżają po bardzo niebezpiecznych zboczach. W kontekście heli-skiingu, bo tak nazywa się ten sport, mniej ryzykowny wydaje się skok ze spadochronem, chyba że ktoś skacze z… himalajskiego szczytu. Takie atrakcje organizuje za kilkadziesiąt tysięcy firma Explore Himalaya.

Ekstremalne rodeo fot. pixabay
Ekstremalne rodeo fot. pixabay

Po drugiej stronie globu, w Stanach Zjednoczonych, bardzo popularne są show, podczas których ma miejsce ekstremalne rodeo. Impreza odbywa się w Centrum Budweisera w Loveland w Kolorado. Jeśli lubisz ryzykować, a do tego jeszcze nieźle się przy tym uśmiać, to powinieneś wybrać się na Sylwestra do Nowej Zelandii. Nowozelandczycy szczególnie umiłowali sobie zjazdy na wodnych ślizgawkach, ale nie w parkach wodnych, a na zboczach wodospadów. Natomiast w mekce sportów ekstremalnych, w Cape Town w RPA, możesz spróbować nurkowania w klatce w basenie pełnym rekinów!

Gdy ktoś się ciebie pyta, z czym kojarzy ci się sylwestrowe ryzyko, a  Ty odpowiadasz, że przede wszystkim z szaloną i nieprzewidywalną imprezą, to powinieneś się wybrać do Berlina: stolicy koncertów i dyskotek. Dla samotnych miłośników sportów wyczynowych ekstremalnym rozwiązaniem może być zaproszenie na Sylwestra osoby poznanej na aplikacji randkowej typu Tinder i wyruszenie z nią w podróż autostopową do Barcelony.

Źródła:

menstream.pl

budweisereventscenter.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.