Skip to main content
Ptasie gniazdo znajduje się prawie 5 metrów nad ziemią fot. unknown from pandotrip.com

Treepod Dining – kolacja w ptasim gnieździe

Wieczna zieleń, słońce, cudownie ciepła woda, cisza, intymność… Czy to jeszcze możliwe na wakacjach w czasach rozkwitu turystyki? A jednak istnieją niezatłoczone raje na ziemi. A nawet nad ziemią! Gdzie szukać nieziemskiego spokoju? W restauracjach wśród koron tajskich drzew! W Treepod Dining… w ptasim gnieździe.

Koh Kood – prawie bezludna wyspa

Tajlandia i spokój – niestereotypowe połączenie, tym bardziej, że Tajlandię uważa się za najbardziej rozrywkowy turystycznie kraj wschodniej Azji. A tymczasem na wyspie Koh Kood znajduje się niezatłoczony, ukryty w dżungli tuż nad wodą, resort Soneva Kiri, w którym wakacje smakują jak absolutny luksus. Miejsce jest znane z niesamowitych oryginalnych designersko restauracji. Najsłynniejsza z nich znajduje się na… drzewie! Dziecięce marzenia o domku na drzewie i o tropikalnym wypoczynku mogą się tu spełnić za jednym zamachem.

Koh Kood jest jedną z największych tajlandzkich wysp, ale mieszka na niej tylko około 2000 ludzi, co sprawia, że wyspa wydaje się bezludna. Mieszkańcy przede wszystkim zajmują się rybołówstwem i uprawą drzew kokosowych. Jest tu niewiele kurortów, ale jeśli już – to są one dość drogie. Choć znajdziesz tu również kameralne, drewniane chatki. W większości, ludzie poruszają się tu na rowerach, także turyści. Samochody to rzadkość.

Treepod Dining gwarantuje kameralną atmosferę. fot. unknown from pandotrip.com
Treepod Dining gwarantuje kameralną atmosferę. fot. unknown from pandotrip.com

Treepod Dining – z ptasiej perspektywy

Mieszkańcy dbają o środowisko tak, by jak najmniej zaszkodzić krajobrazowi lasów tropikalnych, wodospadów i czystych plaż. Resort Soneva Kiri zrównoważony rozwój bierze za punkt honoru i nawet materiały budowlane są dobierane tak, by w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowisko. W związku z tym, kilka lat temu architekci Louis Thompson i Olav Bruin zaprojektowali tam restaurację w ptasim gnieździe. Nie jest to oczywiście prawdziwe ptasie gniazdo, bo stolik, który się tam znajduje, jest przeznaczony aż (a może tylko) dla czterech osób. „Gniazdko”, zwane tu „Treepod Dining”, jest skonstruowane z bambusa i tworzy formę nie tyle co podobną do gniazda, ale do orzecha kokosowego. Ptasie gniazdo znajduje się prawie 5 metrów nad ziemią! Gwarantuje to ekskluzywną atmosferę i poczucie prywatności, nikt nie zagląda ci do talerza. Jest to też wyjątkowa okazja do podziwiania spektakularnych widoków podczas posiłku.

Najlepsze jest to, że konstrukcja restauracji w ogóle nie szkodzi drzewu: nie ma do niego przybitych żadnych gwoździ ani śrub. „Gniazdo” jest umieszczone na specjalnych linach, dzięki którym można je opuszczać i wznosić na różne poziomy. Można się do niego dostać również na linie – dokładnie takiej samej, jakiej używa się podczas wspinaczki górskiej. Nawet kelnerzy zagwarantują ci tu rozrywkę na najwyższym poziomie! Bo czy widziałeś kiedyś kelnera, który z twoim daniem wspina się po linie, aby ci je dostarczyć?

Nawet jedzenie smakuje tu inaczej

Najpyszniej smakują tam śniadania. Nawet ci, którzy wstali lewą nogą, dzięki posiłkowi w „Gnieździe” w towarzystwie ptasiego śpiewu, poczują, że przed nimi udany dzień. W przerwie na lunch restauracja zapewnia przyjemne ochłodzenie podczas upalnego dnia. To naprawdę gwarantuje orzeźwienie! A kolacja przy świecach z widokiem na plażę i dżunglę – czy może być jeszcze bardziej romantycznie?

Menu jest bardzo przemyślane: tematyka i nazwy dań nawiązują do otaczającego restaurację krajobrazu, posiłki są pięknie podawane, no i smakują wyśmienicie. Śniadania są bardzo bogate i urozmaicone. Dania główne opierają się głównie na owocach morza i warzywach. Można na przykład zamówić rybę marynowaną z warzywami oraz krewetkami w mleczku kokosowym albo znane danie południowoeuropejskie – escabeche, podane z granatem! Do tego oczywiście są świeże soczyste owoce. A desery są tak obłędnie pyszne, że aż krążą o nich legendy. 🙂 Obsługa w restauracji jest bardzo miła, a każdy stolik ma kelnera na wyłączność.

Taka przyjemność oczywiście kosztuje. Obiad dla dwojga to ponad 300$! Niby drogo, ale… jak na jedyną na świecie restaurację w ptasim gnieździe? To jedyna taka możliwość, by zasiąść do kolacji i podziwiać skarby natury z ptasiej perspektywy.

Ptasie gniazdo znajduje się prawie 5 metrów nad ziemią fot. unknown from pandotrip.com
Ptasie gniazdo znajduje się prawie 5 metrów nad ziemią fot. unknown from pandotrip.com

Jak się tu dostać?

Restauracja „Treepod Dining” znajduje się w Tajlandii w Soneva Kiri, 110 Moo, 4 Koh Kood. Można się tam dostać właściwie tylko samolotem. Z Bangkoku leci się tu godzinę. Jest też możliwość dotarcia tu ze stolicy pociągiem – podróż trwa kilka godzin, a potem trzeba i tak się przesiąść na łódź, którą się płynie kolejne kilka godzin.

A Ty miałbyś ochotę sazmakować dań w takiej restauracji?

Źródła:
priceless.com
tripadvisor.com
inhabitat.com
yourambassadrice.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.