Na łyżwy poza Europę w 2018 roku – TOP 6

Zimą prawie każde polskie miasto jest usiane sztucznymi lodowiskami. A gdyby tak wyjechać na ferie gdzieś daleko, najlepiej poza Europę? Poznaj nasze TOP 6! W Kanadzie możesz liczyć na lodowiska naturalne z zapierającymi dech w piersiach górskimi krajobrazami. W Nowym Jorku i Moskwie czeka Cię realizacja łyżwiarskiego marzenia – szaleństwo na kultowych lodowiskach Central Parku i Placu Czerwonego. Ale kto powiedział, że lodowisko to domena zimy? Pojeździć na łyżwach możesz także na gorących plażach Pacyfiku i pustyni w Dubaju! 

Kanada

Kanada co roku zamienia się w raj dla łyżwiarzy. W niewielkim mieście New Brunswick (nie mylić z nazwą regionu!) odbywają się World Pond Hockey Championships. Podczas tych zawodów ponad kilkadziesiąt drużyn mierzy się w pond hockey. Jest to odmiana hokeja na lodzie, z tym, że na naturalnym lodowisku! A takich w Kanadzie niemało. W New Brunswick zawodnicy grają na zamarzniętym jeziorze Roulston. Co najlepsze, lodowiska są dostępne także dla amatorów. Natomiast w Montrealu dzięki lodowisku, znajdującemu się nad rzeką przy starym porcie, można podziwiać przepiękną panoramę na miasto. Ottawa może się pochwalić najdłuższym lodowiskiem świata, wpisanym na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Zamarznięty kanał Rideau tworzy lodowy szlak frajdy rozciągający się na prawie 8 km! Jedno z najpiękniejszych lodowisk Kanady, a może i świata, znajduje się w Saskatoon. Lodowisko Cameco Meewasin jest położone w parku Kiwanis w samym środku prerii. Wspaniale jeździ się również na jeziorze Louise. A dookoła tylko las i góry!

Zanim założysz łyżwy na nogi, będzie Ci potrzebna eTA do Kanady. Sprawdź warunki jej uzyskania.

Rosja

Lodowisko na moskiewskim Placu Czerwonym to zimowy klasyk. Co roku przyciąga około 60 tysięcy amatorów łyżwiarstwa! Lodowisko zajmuje jedną czwartą część historycznego Placu, pomiędzy Soborem Wasyla Błogosławionego, a Kremlem. Najpiękniej jest tam wieczorem, gdy na lodzie odbijają się miliony świateł miasta.

A może na łyżwy na Bajkał fot. pexels
A może na łyżwy na Bajkał fot. pexels

Do Rosji również będzie Ci potrzebna wiza. Dowiedz się, jak szybko możesz ja wyrobić.

USA

To tutaj znajduje się najbardziej znane z popkultury lodowisko świata. Wollman Skating Rink w Central Parku spośród wszystkich lodowisk w Nowym Jorku zapewnia najpiękniejsze widoki: nie tylko na wysokie drzewa parku, ale także na las drapaczy chmur Manhattanu. Lodowisko jest otwarte od października do kwietnia. Inne nowojorskie lodowisko – przy Rockefeller Center – jest absolutną kwintesencją życia w Wielkim Jabłku. Na przepiękne widoki mogą też liczyć wybierający się zimą do Waszyngtonu. Tuż przy National Gallery of Art znajduje się wielkie lodowisko, usytuowane pomiędzy dziełami sztuki współczesnej. Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: zwiedzanie i rekreacja. 😉 Wieczorami na lodowisku odbywają się imprezy z miejscowymi didżejami. Po drugiej stronie Stanów, na Zachodnim Wybrzeżu, choć śniegu tam jak na lekarstwo – też można poddać się zimowemu szaleństwu. W gorącym San Diego tuż przy granicy z Meksykiem odnajdą się nie tylko surferzy, ale też amatorzy sportów zimowych. Otóż przy Hotel del Coronado zostało otwarte ogromne lodowisko z widokiem na piaszczyste plaże i Pacyfik! Któż by nie chciał pojeździć na łyżwach na plaży?

Nie zapomnij o wizie do USA, zanim zamarzy Ci się zimowe szaleństwo!

Rockefeller Center fot. pixabay
Rockefeller Center fot. pixabay

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Na ochłodę i odpoczynek od upału pustyni mogą też liczyć turyści w Dubaju. Tamtejsze gigantyczne, olimpijskie lodowisko jest czynne cały rok!

Iran

Na Bliskim Wschodzie na łyżwy można również wybrać się w Teheranie. W stolicy Iranu znajduje się największe lodowisko regionu. Trenuje tu reprezentacja hokeja na lodzie, jak i łyżwiarze figurowi. Z lodowiska korzystają również mieszkańcy. Miejsce funkcjonuje nieco jako centrum rozrywki. Można tu na przykład przyjść z rodziną pobawić się na lodzie i zjeść obiad w którejś z restauracji.

Tu też będzie Ci potrzebna wiza. Dowiedz się więcej.

Japonia

Japonia to świetna destynacja dla poszukujących niezapomnianych ferii zimowych. Kąpiele w gorących źródłach z małpami, ośnieżone wulkany, no i niesamowite lodowiska. Jakiś czas temu ogromny skandal wywołało lodowisko ze znajdującymi się pod taflą wody zamarzniętymi zwierzętami morskimi. Na szczęście lodowisko zlikwidowano, ale wciąż można w Japonii liczyć na wspaniałą łyżwiarską przygodę. W Fujiyoshidzie znajduje się największe lodowisko Kraju Wiśni – Fuji-Q. Rozciąga się stamtąd zapierający dech w piersiach widok na Fudżi.


A może Ty znasz inne nietypowe lub całkiem zwyczajne lodowiska poza Europą? Podziel się informacjami!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.