Skip to main content
10 najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu na świecie fot. pixabay

10 najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu na świecie

Wielu z nas marzy już o wakacjach. To dobry czas, by się zastanowić, gdzie chcemy pojechać, albo może – co robić? Na świecie są miejsca wręcz stworzone pod niektóre aktywności. Tym razem przedstawiamy 10 najlepszych miejsc dla amatorów kitesurfingu na świecie.

W naszym zestawieniu królują obie Ameryki, ale znajdziecie tutaj również Australię, Nową Zelandię, a także kilka miejsc w Azji.

1. Nowa Zelandia

Jeśli masz ochotę na ucieczkę od popularnych europejskich resortów i zaszycie się z latawcem gdzieś w dziczy, zdecyduj się na Nową Zelandię. Na jej Wyspie Północnej znajduje się wiele plaż, niemal nietkniętych ludzką ręką, gdzie można pływać razem z wielorybami! Warto w Nowej Zelandii wypożyczyć auto, by móc eksplorować miejsca nieturystyczne i znaleźć dla siebie swój prywatny kawałek morza do pływania z latawcem.

2. Australia

O surferach z Australii krążą legendy. 😉 Każdy zapalony pływak na desce marzy o tym by wybrać się na cypel Woodman Point i zobaczyć „jak to jest?”. A jest bajecznie. Ten cypel w okolicach Perth jest stworzony dla miłośników kitesurfingu. Woda jest płaska, a wiatr osiąga idealną prędkość w przedziale 18-25 węzłów.

Przed wyjazdem do Australii, pomyśl wcześniej o załatwieniu wizy. Szybko i łatwo zrobisz to klikając tutaj.

3. USA – Hawaje

Jedno z najwspanialszych miejsc na świecie i to nie tylko dla surferów, to wyspa Maui na Hawajach. Egzotyczna przyroda, gorąc, piękni ludzie i wspaniałe plaże Pacyfiku. Żyć nie umierać! 😉 Trzeba jednak pamiętać, że Hawaje są przeznaczone tylko dla doświadczonych surferów, początkujący powinni tutaj jednak zostać na plaży. W północnej części wyspy znajduje się miejscowość Ho’okipa – mekka surferów. To tu można spotkać kitesurfingowych celebrytów.

Przed wyjazdem do USA, pomyśl wcześniej o załatwieniu wizy. Szybko i łatwo zrobisz to klikając tutaj.

4. USA – Kalifornia

Jednym z najlepszych miejsc na świecie na wakacje jest Kalifornia. Niesamowicie zróżnicowana geograficznie i klimatycznie, przyciąga przyrodą, kulturą, niesamowitymi, pulsującymi życiem miastami oraz wiejącymi pustką kanionami i Doliną Śmierci. Swój mały raj znajdą tutaj również kitesurferzy. Położone na samym południu stanu, tuż przy granicy z Meksykiem, San Diego od lipca do października przyciągają tłumy surferów. Popływać na desce można nie tylko na naturalnych plażach Pacyfiku, ale także w gigantycznym parku wodnym Mission Bay Park, gdzie wiatr wręcz rozpieszcza.

5. Brazylia

Jeśli jesteś doświadczonym surferem, powinieneś wybrać się do Brazylii. W stanie Ceara wiatr wieje niemal codziennie od czerwca do grudnia i osiąga znamienite prędkości od 18 aż do 30 węzłów! Początkujący mogą spróbować swoich sił na okolicznych lagunach z płaską wodą.

6. Karaiby

Wyspy Karaibskie to nie tylko jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, ale także jedno z lepszych do uprawiania kitesurfingu. Dominikana od lat znajduje się w czołówce państw idealnych do pływania z latawcem, powoli dołącza do niej Kuba. Każdy miłośnik kitesurfingu powinien choć raz w życiu wybrać się do Cabarete na Dominikanie. Panuje tam niesamowita atmosfera. Jest bajecznie ciepło, woda rozpieszcza, po pływaniu można dołączyć do imprezujących pod palmą, a także poznać surfingowych celebrytów z całego świata. Natomiast na północnej części Kuby panują idealne warunki do uprawiania kitesurfingu, ale wciąż trudno jest ze sprzętem. Na wyspie znajduje się niewiele wypożyczalni, więc najlepiej przylecieć tu z własnym latawcem.

7. Filipiny

Skoro już jesteśmy w imprezowej atmosferze, po drugiej stronie globu godne polecenia kitesurferom są Filipiny. Niewielka wyspa Boracay tworzy idealne warunki nie tylko do pływania, a także wylegiwania się na plaży i dla życia nocnego.

Przed wyjazdem na Filipiny, pomyśl wcześniej o załatwieniu wizy. Szybko i łatwo zrobisz to klikając tutaj.

8. Wietnam

Nad Morzem Południowochińskim znajduje się ważne miejsce hinduistycznego kultu, XII-wieczna świątynia Po Klon Garai, ale także miejsce pielgrzymkowe kitesurferów – Phan Rang. Panują tam perfekcyjne warunku do pływania z latawcem: woda jest idealnie płaska, dno piaszczyste, powietrze bardzo ciepłe, a wiatr sprawia, że nie odczuwa się upału.

Przed wyjazdem do Wietnamu, pomyśl wcześniej o załatwieniu wizy. Szybko i łatwo zrobisz to klikając tutaj.

9. Indonezja

Indonezja ze swoimi tysiącami wysp stanowi idealne miejsce dla kitesurferów o różnym poziomie zaawansowania. Jeśli w najbliższe wakacje chcesz spróbować swoich sił w tym sporcie, koniecznie wybierz się na wyspę Bintan, gdzie panują świetne warunki dla początkujących. Woda jest niemal cały czas płaska na przestrzeni kilkuset metrów w głąb morza.

 

Post udostępniony przez @siorgabri

10. Sri Lanka

Wyspa jest klimatycznie zróżnicowana, dlatego wspaniałe warunki do pływania z latawcem panują tu niemal cały rok – wszystko zależy od części wyspy. W lagunie Hikkaduwa są dobre warunki od listopada do kwietnia. Dobrze poczują się tu zarówno początkujący na falach do półtora metra wysokości, oraz zaawansowani na długich falach w zakątku North Jetty. Bardzo zaawansowani surferzy powinni wybrać się na Sri Lankę w czasie od maja do października nad lagunę Puttalam. Wtenczas wiatr wieje tam z siłą około 25 węzłów. W okresie od grudnia do lutego nieco mniej – około 15-20 węzłów. Surferzy na każdym poziomie zaawansowania będą się dobrze czuli w okolicach laguny Negombo.

Przed wyjazdem na Sri Lankę, pomyśl wcześniej o załatwieniu wizy. Szybko i łatwo zrobisz to klikając tutaj.

Oto nasza top 10, jeśli masz inną super miejscówkę na uprawianie tego sportu, napisz ją w komentarzu. a i jeszcze jedna sprawa. Zanim spakujesz sprzęt i ruszysz na drugi koniec świata, sprawdź najpierw czy nie musisz posurfować po wizę ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.