Skip to main content

Najlepsze festiwale jesieni 2018

Koniec lata nie musi oznaczać końca niezapomnianych przygód festiwalowych. Oto najlepsze festiwale jesieni 2018, które nie tylko urozmaicą twoje plany weekendowe, ale będą także dobrym pretekstem do krótkiego wyjazdu.

Festiwal Ostryg, Wellfleet, USA

To niewielkie rybackie miasteczko w połowie października przemienia się w prawdziwą stolicę zabawy. Od kilku lat organizowany jest tam bowiem festiwal smakoszy ostryg, małż i innych morskich skorupiaków. Poza degustacją możesz także wziąć udział w wielu konkursach, tematycznych spacerach, warsztatach czy pokazach plenerowych. Gwoździem programu jest jednak coroczny konkurs otwierania muszli na czas.

Planując wyjazd do USA, pamiętaj o załatwieniu wizy. Możesz to zrobić klikając w link tutaj.

Festiwal Ostryg, Wellfleet, USA fot. pixababy
Festiwal Ostryg, Wellfleet, USA fot. pixababy

Międzynarodowe Targi Trufli, Włochy

Na przełomie października i listopada całe północne Włochy opanowuje prawdziwe truflowe szaleństwo. Te najdroższe na świecie grzyby przygotowywane są na setki rozmaitych sposobów, a mistrzowie kuchni chętnie dzielą się swoimi patentami na smaczne dania. Możesz przystąpić także do licytacji trufli, ale najpierw upewnij się, że wytrzyma to twój portfel, gdyż najlepsze okazy osiągają cenę przeszło 1000$!

Międzynarodowe Targi Trufli, Włochy fot. pixabay
Międzynarodowe Targi Trufli, Włochy fot. pixabay

Festiwal Sztuki Współczesnej „Café Budapest”, Węgry

Pomiędzy 5, a 21 października cały Budapeszt opanowany zostaje przez miłośników sztuki współczesnej w wielu jej odmianach. Poza wystawami, koncertami i przedstawieniami warto, abyś śledził również wydarzenia towarzyszące, gdyż rozlokowane są one po całej węgierskiej stolicy. To idealny pomysł, aby poznać Budapeszt od innej, artystycznej strony.

Festiwal Rzeźb z Dyni, Nowy Jork, USA

Jesień to oczywiście sezon na dynię, a tę najbardziej upodobali sobie Amerykanie. W okresie święta Halloween cały Nowy Jork poddaje się mrożącemu krew w żyłach szaleństwu i poza popularnym chodzeniem po domach organizowane są również wystawy rzeźb z dyni. W tym roku do konkursu zgłoszono ponad 4000 obiektów, które udostępnione będą dla wszystkich zainteresowanych. Zabawa potrwa od 20 września.

Festiwal Rzeźb z Dyni, Nowy Jork fot. pixabay
Festiwal Rzeźb z Dyni, Nowy Jork fot. pixabay

Czekoladowy Salon, Paryż, Francja

Stolica mody, sztuki i miłości raz do roku zostaje całkowicie zawładnięta przez czekoladę. Na przełomie października i listopada odbywają się w Paryżu targi wyrobów czekoladowych, gdzie oprócz degustacji można podziwiać także czekoladowe rzeźby, albo jedyny w swoim rodzaju pokaz mody stworzony w całości z kakao.

Festiwal czekolady w Paryżu, Francja fot. pixabay
Festiwal czekolady w Paryżu, Francja fot. pixabay

Festiwal Światła Yi Peng, Tajlandia

To magiczne święto obchodzone jest w Tajlandii podczas pełni księżyca w drugiej połowie listopada. Malownicze latarnie wysyłane są w niebo na znak oczyszczenia duszy, zaś domy i ulice dekoruje się wówczas świecami i kwiatami. Możesz także wziąć udział w barwnym korowodzie wypełnionym tańcami i śpiewami do samego rana.

Yi Peng, Tajlandia fot. pixabay
Yi Peng, Tajlandia fot. pixabay

Festiwal to świetna okazja do zabawy, ale oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek. Nigdy nie wiadomo jak skończy się Twoje świętowanie. Dlatego lepiej zawsze mieć ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia za granicą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.