Skip to main content

Park Narodowy Yosemite – przyroda wypełniona adrenaliną

Kalifornijski Park Narodowy Yosemite, to jedna z ulubionych atrakcji przyrodniczych nie tylko Amerykanów, ale i wszystkich innych podróżnych. Ilość atrakcji jaką oferuje ten rezerwat przyprawia o zawrót głowy, a jedna wydaje się być jeszcze lepsza od poprzedniej. Sprawdź co może Cię czekać w tym unikatowym miejscu.

Najpiękniejsze miejsca

Park Narodowy Yosemite położony jest w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia, zaledwie kilka godzin jazdy z Los Angeles. Na powierzchni przeszło 3 tysięcy kilometrów kwadratowych znajdują się przepiękne i niezwykle oryginalne skarby przyrodnicze, o których marzy wielu zagranicznych turystów. Światową sławę Yosemite zyskało głównie dzięki swoim granitowym klifom, należącym do pasma gór Sierra Nevada. Za największy atut parku uznaje się górę Half Dome o dość oryginalnym kształcie. Wygląda ona bowiem jak kopuła przedzielona na pół i wyrastająca wprost z wnętrza góry. E Capitan, bo tak mówią o niej fachowcy, gromadzi nie tylko amatorów fotografii, czy sezonowych turystów, ale przede wszystkim stanowi wyzwanie dla osób o nieco mocniejszych nerwach. Jest to jedno z miejsc, które koniecznie odwiedzić powinni miłośnicy wspinaczki górskiej, których nie przeraża wysokość ani strach. Istnieje kilka opcji wejścia na szczyt, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zgodnie ze swoimi umiejętnościami i potrzebami.

Pozostałe atrakcje

Poza Half Dome, Yosemite oferuje niezliczone ilości tras spacerowych, które biegną nieopodal innych, cennych przyrodniczo zabytków. Pięknie prezentują się wodospady liczące przeszło 700 metrów wysokości, czy punkt Tunnl View, z którego rozciąga się oszałamiający widok na dolinę Yosemite, z górującym nad nią Half Dome po lewej. Ciekawostką historyczną może być wizyta w The Wawona, miejscu, w którym niegdyś mieścił się hotel dla pionierów tworzących ten park. Odtworzono tam całe XIX-wieczne miasteczko, znane dotąd z filmów akcji oraz książek. Te przykłady to tylko niektóre z atrakcje jakie oferuje podróżnym park Yosemite. Oczywiście istnieje także możliwość zasmakowania w sportach ekstremalnych, jak wspinaczka, jazda konna, trekking, czy skoki na bungee (oficjalnie jednak zakazane).

Park Narodowy Yosemite fot. pixabay
Park Narodowy Yosemite fot. pixabay

Jeśli myślisz o spędzeniu swojego urlopu w taki właśnie sposób to pamiętaj, że przed wyjazdem koniecznie musisz uzyskać wizę do USA. Jest to dokument wydawany na 10 lat i uprawniający Cię do wielokrotnego wjazdu na terytorium kraju. Loty do Los Angeles dostępne są często w atrakcyjnych cenach, ale pamiętaj, że najlepszym okresem na wizytę w Parku Narodowym jest wiosna lub lato.

Przykładowe ceny połączeń, jak i informacje na temat wizy uzyskasz na stronie: https://www.aina.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.