Ferie zimowe z dzieckiem. 5 prostych i ciekawych sportów dla początkujących

Rozpoczęły się ferie zimowe. To dobry czas na urlop dla Ciebie, a dla Twojego dziecka – możliwość spędzenia miłego wypoczynku. Wiemy, że większość zimowych sportów jest dość trudna do opanowania, część osób boryka się z kontuzjami i niekiedy nie wiadomo „co ze sobą zrobić”. Oto kilka naszych propozycji jak urozmaicić ten okres o ciekawe aktywności, które może uprawiać każdy. 

Narty biegówki – zdrowo i aktywnie

Jazda na zwykłych nartach to często nauka trwająca kilka sezonów. Dodatkowo wymaga odpowiedniego wytrenowania i przygotowania.
Biegówki będą idealne zarówno dla dorosłych i dzieci. Po narty biegowe można sięgać bez specjalnego doświadczenia. Jest to sport, który uruchamia wszystkie partie ciała – będzie więc idealny dla tych, który chcą się pozbyć trochę zimowego sadełka.

Gdzie można swobodnie uprawiać ten sport: oczywiście oprócz oklepanych miejsc takich jak: Wisła, Zakopane czy Białka Tatrzańska, warto spróbować swoich sił na szlaku np. o długości 10 kilometrów, znajdującego się w Puszczy Białowieskiej. Dodatkowo na Mazurach, w Puszczy Piskiej, w okolicach miejscowości Wiartel trasy biegowe prowadzą przez rejony pięknych, mazurskich jezior.

Przed wyjazdem zalecamy pomyśleć wcześniej o ubezpieczeniu, które przyda się podczas wypadu za granicę czy nawet za miasto. Możecie dostać je u naszego partnera tutaj. Jeśli wybierasz się na kilkudniową wycieczkę – to najlepsze noclegi możesz upolować tutaj.

Spacer, sanki, łyżwy – miejska opcja

Zdecydowania opcja dla osób, które raczej nie chcą lub nie mogą opuścić swojego miasta, ale nie mają zamiaru przesiedzieć tego czasu z dzieckiem przed telewizorem. Podczas zjazdów na sankach/plastikowych ślizgaczach pamiętaj o założeniu nieprzemakalnych ubrań i wyższych butach. Jazda na łyżwach – choć jest bardzo popularna, też wymaga pewnych umiejętności, bo bardzo łatwo tu o kontuzje i złamania. Przed pierwszą wyprawą na lodowisko dobrze pamiętać o wykonaniu wcześniej ćwiczeń rozciągających, mocnym zawiązaniu sznurówek w butach i najlepiej – zapewnieniu sobie obecności osoby zaprawionej w jeździe obok nas… 🙂 Jeśli chodzi o rekreacyjny spacer to najlepiej zaplanować go z dala od miasta, asfaltowych dróg i smogu.

Łyżwy to wielka frajda i dla dziecka, i rodzica!

Fat biking – rowerem…po śniegu

Brzmi trochę dziwnie, może przerażająco – ale jeśli uprawia się ten sport amatorsko to całkiem bezpieczne i jest przy tym mnóstwo frajdy! Charakterystyczne duże widelce i ogromne opony „grubego roweru” z pewnością spodobają się entuzjastom jednośladów. Sprzęt tego typu przystosowany do najtrudniejszych warunków jest bardzo popularny w Stanach Zjednoczonych. Co więcej, powstaje wiele miejsc w Polsce, w których bez najmniejszego problemu można go wypożyczyć. Należy nadmienić, że jest to raczej sport dla osób dorosłych z dobrą kondycją fizyczną (ale… można sobie pomóc i wybrać fat bikie ze wspomaganiem elektrycznym, w którym silnik odciąży pracę mięśni).

Fat biking w praktyce

Gdzie można swobodnie uprawiać ten sport: Fat bikie na pewno wypożyczymy w okolicach Kudowej Zdroju czy w Bieszczadach. Można go również wypożyczyć w dużych miastach jak Kraków i wybrać się na przejażdżkę np. do Ojcowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.