Podróż śladami postaci serialowych i filmowych

Jeszcze się zastanawiasz, gdzie zorganizować sobie wymarzoną podróż? A może chcesz sprawić niespodziankę swojemu chłopakowi i zorganizować mu wyprawę w głąb wspomnień z jego dzieciństwa? Pokażemy Ci kilka niezwykłych miejsc ze znanych filmów i serialów, których śladami warto podążyć w podróż swojego życia!

Harry Potter

Większość najbardziej rozpoznawalnych scen w Harrym Potterze była kręcona w Anglii, Walii, Irlandii i Szkocji. Na zdjęciu zaprezentowane są widoki na Wielkie Jezioro w Hogwarcie – lepiej znane jako Loch Shiel w Szkocji. Część scen gry w Quidditch (gra ze ściganiem się na miotłach 🙂 ) była kręcona w szkockiej Dolinie Glen Nevis, ale również przy linii kolejowej West Highlanf Railway.

https://www.instagram.com/p/BrxrqAOgk1T/

Gra o Tron

Grę o Tron kręcono w taki wielu lokalizacjach, że jeśli planujecie wakacje śladami tego serialu – najlepiej będzie wybrać konkretne miejsca. Chociaż, dla tych, którym nie brakuje czasu i siły – polecamy szaloną podróż w różne zakątki świata, niczym serialowa Daenerys. Z „ciepłych krajów” większość scen w serialu była kręcona w Chorwacji, Hiszpanii, Maroko i na Malcie – natomiast wśród „północnych lokalizacji”, które pojawiły się w serialu można wskazać: Irlandię Północną, Islandię i Szkocję. Na ujęciu poniżej scena kręcona w Dubrowniku, w Chorwacji.

Teoria Wielkiego Podrywu

Choć sam serial jest dosyć statyczny i akcja odbywa się głównie w kilku mieszkaniach, to akurat ta scena na pewno rozbawi wszystkich fanów serialu. Ujęcie „serialu w serialu”. Bohaterowie Big Bang Theory przebrani za bohaterów serialu Star Trek, w drodze na Comic Con Bakersfield zatrzymują się Vasquez Rocks – gdzie było kręcony również Star Trek.

Pulp Fiction

Aby poznać miejsca z kultowego Pulp Fiction trzeba udać się w podróż do USA, do aż stanu Kalifornia, a dokładnie do miast: Hawthorne, Los Angeles, Glendale i Pasadeny. Okoliczności poniżej sceny nie trzeba
przypominać żadnemu miłośnikowi tego filmu… 😉

Breaking Bad

Breaking Bad uważany jest za jeden z najlepszych seriali telewizyjnych wszech czasów. Serial kręcono w Albuquerque w stanie Nowy Meksyk. Pamiętna scena powstała (na zdjęciu poniżej) została nakręcona w rezerwacie Indian w Nawaho. Trzeba przyznać, że to świetna lokalizacja na ciepły urlop (ewentualnie również szansa na spotkanie turystów bez spodni, oczywiście w tym jednym, niepowtarzalnym miejscu) 🙂

https://www.instagram.com/p/BriqzFJhHQr/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.