Niezwykłe 6 festiwali wiosennych tego roku!

Wiosna po prostu roi się od wydarzeń festiwalowych. O tych niezwykłych, najbardziej budzących do życia imprezach z całego świata przeczytasz właśnie tutaj!

Niezwykłe 6 festiwali wiosennych tego roku!

Karnawał w Rio (Brazylia)

Data: 2-9 marca 2019

Koszt: 35 $

Karnawał w Rio to chyba największa coroczna impreza na świecie. Co roku bierze w niej udział ponad 2 miliony osób! Sięgając do historii, początkowo karnawał był festiwalem jedzenia, natomiast z czasem przekształcił się w fenomenalną imprezę z tańcami, kolorowymi strojami, paradami, muzyką i piciem.

Mardi Gras w Nowym Orleanie (USA)

Data: 5 marca 2019

Koszt: za darmo 🙂

Mardi Gras w Nowym Orleanie rozpoczyna się tuż przed Wielkim Postem. Macie tu wszystko co Brazylii – no może bez aż tak świetnej pogody. Corocznie festiwal odwiedza ponad 1,2 miliona ludzi…czyli łącznie 3 razy tyle osób, ilu łącznie mieszkańców liczy sobie Nowy Orlean.

Wizy do USA dostępne tutaj.

Festiwal Holi (Indie)

Koszt: za darmo! (no może poza zakupem kolorowych farb 😉 )

Data: 20-21 marca 2019

Hinduski festiwal płodności ziemi. To również symbol zwycięstwa walki dobra ze złem. Wydarzenia związane ze świętem odbywają się w całych Indiach – więc na pewno nic ciekawego Was nie ominie. W niektórych miejscach zabawa trwa nawet 16 dni. Króluje muzyka, jedzenie i oczywiście rzucanie w siebie farbami! Niezapomniane doświadczenia czekają na turystów w Mathury i Vrindavan. Mała uwaga dla podróżujących: podczas festiwalu serwowany jest Bhang, popularny napój z konopi indyjskich.

Wizy do Indii dostępne tutaj.

Dzień Świętego Patryka (Irlandia)

Data: 17 marca 2019

Koszt: za darmo

Pierwotnie święto obchodzono w niebieskich barwach, ale później ze względu na charakterystyczną wszechobecną irlandzką zieleń, na Szmaragdowej Wyspie bawimy się na zielono! Wyjątkowy klimat tego święta można poczuć tylko w Dublinie. Ulice zapełniają się ludźmi, a w całym kraju organizuje się parady. To też bardzo dobry dzień na wypicie chociaż obowiązkową szklankę whiskey, zwaną „dzbanem Patryka”.

Songkran, czyli tajski Nowy Rok (Tajlandia)

Data: 13-15 kwietnia 2019

Koszt: za darmo!

Trzydniowa wodna walka, która ogarnia cały kraj. Młodzi, starzy – bez względu na wiek – wszyscy się oblewają! Zabawy przypominają naszego śmigusa-dyngusa. Święto przyciąga nawet 4 miliony turystów z całego świata.

Festiwal Kwitnącej Wiśni (Japonia)

Data: przełom marca i kwietnia

Koszt: za darmo

Pod koniec marca i na początku kwietnia w Japonii zakwitają wiśnie. Ponieważ kwiat wiśni to symbol narodowy Japonii, na ten moment z upragnieniem oczekują Japończycy, a samo “wydarzenie” gromadzi wielu turystów. Wśród najpiękniejszych miejsc na spacer wśród kwiatów wiśni wskazuje się: Shinjuku Gyoen w Tokio, Senkoji Park w Onomichi City oraz ścieżkę Nakaragi no Michi w Kyoto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.