Podróż balonem. 10 najlepszych destynacji, cz. 1

Podróż balonem to marzenie rodem z filmów przygodowych. Taka wyprawa nie tylko pozwala na podglądanie Ziemi z góry, ale przede wszystkim wyzwala same pozytywne emocje. Prezentujemy dziś pierwszą część listy najlepszych miejsc na świecie do odbycia podróży balonem.

1. Wielka Brytania

Angielski Bristol to miasto wyjątkowe z kilku względów. Po pierwsze, znajduje się tam przepiękna angielska architektura, a po drugie otoczone jest przez zielone lasy, a do tego przez środek miasta przepływa urokliwa rzeka. Nic dziwnego, że to właśnie w Bristolu organizowane są coroczne zawody balonowe, na które przybywają miłośnicy z całego świata. Może więc zaczniesz swoją przygodę właśnie tam? Festiwal odbywa się na początku sierpnia, ale sezon lotniczy rozpoczyna się już w marcu.

Zawody balonowe – Bristol, Wielka Brytania fot. pixabay
Zawody balonowe – Bristol, Wielka Brytania fot. pixabay

2. Indonezja

Indonezyjska wyspa Jawa to prawdziwy raj turystyczny. Tropikalna przyroda, egzotyczne widoki i rajskie plaże w dużej mierze zadecydowały o popularności tego miejsca. U podnóży tamtejszego wulkanu Bromo od jakiegoś czasu można także zafundować sobie prawdziwą przyjemność podróży balonem. Podziwianie tej okolicy z góry to bezprecedensowe wydarzenie, bo ta część Jawy słynie z jednych z najpiękniejszych widoków w całej Indonezji.

Wulkan Bromo fot. pixabay
Wulkan Bromo fot. pixabay

3. Szwajcaria

Lot balonem w malowniczej Szwajcarii jest marzeniem niejednego podróżnika. Można poczuć się tam wszak jak pradawny poszukiwacz przygód. Podniebne podróże ponad alpejskimi szczytami można odbyć z kilku miejsc w kraju, ale najbardziej popularne są te w miejscowości Château-d’Oex. Każdego roku w styczniu odbywa się tam także wielki festiwal dla amatorów balonowych lotów.

Loty balonem w Szwajcarii fot. pixabay
Loty balonem w Szwajcarii fot. pixabay

4. Włochy

Żaden inny kraj nie dostarczy nam takich emocjonujących balonowych przygód jak Włochy. Podziwiane z lądu sprawiają oszałamiające wrażenie, a taki widok z góry może naprawdę zamieszać w głowie. Lotniczą stolicą Italii jest Toskania, obfitująca w zielone pola, ukwiecone wzgórza i malownicze wioski. Idealnym czasem na taka podróż będzie przełom wiosny i lata.

Toskania prezentuje się wyjątkowo urokliwie z lotu ptaka fot. pixabay
Toskania prezentuje się wyjątkowo urokliwie z lotu ptaka fot. pixabay

5. Birma

Popularnym ostatnio miejscem wyjazdów turystycznych jest Birma. Piękno tego kraju, który do niedawna był zamknięty przed turystami z zewnątrz, można podziwiać między innymi podczas wycieczek balonowych. Roztacza się wówczas panorama na ponad 2000 historycznych obiektów rozrzuconych po całym regionie. W cenę takiego lotu wliczone jest także śniadanie oraz szampan!

Loty balonem w Birmie fot. pixabay
Loty balonem w Birmie fot. pixabay

Część druga, niebawem… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.