Skip to main content
Bora-Bora fot. pixabay

Odkryj podwodny świat na Bora-Bora

Wyjazd na egzotyczne wyspy kojarzy się przede wszystkim z relaksem na plaży i całymi dniami spędzonymi w leżaku. Jeśli jednak nie jesteś stworzony do biernego wypoczynku, to dobrą propozycją będzie dla Ciebie nurkowanie. Co można spotkać poniżej powierzchni wody? Podwodny świat, taki jak na Bora-Bora!

Podróż na Bora-Bora

Bora-Bora to wyspa na Oceanie Spokojnym położona w niedużej odległości od innej atrakcji turystycznej, czyli Tahiti. W przeszłości teren ten zamieszkiwali Polinezyjczycy, po których do dzisiejszych czasów zachowały się ruiny budowli sakralnych. Od XVIII wieku jednak, wyspa, jak i cały archipelag była stopniowo podbijany przez Francuzów i ostatecznie weszła w skład Republiki Francuskiej. Dziś Bora-Bora to przede wszystkim kurort spełniający oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Słynie nie tylko ze słonecznej pogody przez okrągły rok czy czarnych pereł wyławianych tylko tam. Tym, co przyciąga większość przyjezdnych jest nienagannie lazurowa woda ciągnąca się wzdłuż całego wybrzeża. Jest to efekt występowania tam koralowego atolu, który otacza wyspę i nadaje wodzie wymarzony błękitny kolor.

Bora-Bora fot. pixabay
Bora-Bora fot. pixabay

Raj dla miłośników nurkowania

Takie warunki to istny raj dla miłośników nurkowania. Dzięki niemal przezroczystej wodzie, nawet bez dobrych umiejętności pływackich, możesz cieszyć się obrazami podwodnego świata. A jest co oglądać, gdyż wybrzeże Bora-Bora, to dom dla kilkuset gatunków ryb i morskich stworzeń znanych nam jedynie z oceanariów. Możesz więc podążać za kolorowymi rybami, podglądać życie krabów, czy spróbować podpłynąć do ośmiornicy. Będzie to niezastąpiona lekcja biologii podmorskiej zarówno dla dużych, jak i małych odkrywców.:)

Szkoły nurkowania na Bora-Bora

Jeśli nie posiadasz wystarczających umiejętności, to zawsze możesz skorzystać z pomocy jednej z tamtejszych szkół nurkowania. Takie zejście pod wodę z instruktorem będzie na pewno bezpieczniejsze, a prawdopodobnie osoba odpowiednio przeszkolona zwróci także twoją uwagę na rzeczy, które normalnie mógłbyś pominąć. Dla osób o silniejszych nerwach i poszukiwaczy prawdziwych przygód ciekawą atrakcją może być wypożyczenie łodzi i karmienie rekinów. Taka forma spędzania urlopu staje się na Bora-Bora coraz bardziej popularna.

Zachód słońca nad Bora-Bora fot. pixabay
Zachód słońca nad Bora-Bora fot. pixabay

Tym co najlepsze na Bora-Bora jest święty spokój. Zabierając swoja rodzinę i przyjaciół możesz oddać się lenistwu przeplatanemu z nurkowym szaleństwem. Gwarantuję, że po tygodniu spędzonym w takich warunkach, wracając do domu będziesz myślał tylko o następnej podróży na te wulkaniczne, otoczone lazurem, wysepki.

W czerwcu możecie spędzić kilka naprawdę udanych dni w jednym z tamtejszych bungalow już od 419 pln dla dwóch osób za dzień.

Źródła:

national-geographic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.