Skip to main content
Klify Moheru, Irlandia fot. pixababy

Pomysły na ekstremalny weekend majowy

Weekend majowy to idealna okazja, aby zafundować sobie krótki urlop i poczuć smak zbliżających się wakacji. Jedni preferują spokojny wypoczynek w domowym zaciszu, inni zaś nie wyobrażają sobie udanego wyjazdu bez odrobiny adrenaliny i szybszego bicia serca. Przedstawiamy trzy miejsca w Europie, w których spędzisz ekstremalny weekend majowy!

1. Trekking w rumuńskich Karpatach

Wszyscy miłośnicy gór jednogłośnie przyznają, że najpiękniejsze i najdziksze zarazem szczyty znajdziesz w niedalekiej Rumunii. Tamtejsze pasmo Karpat uchodzi za najwyższe, a co za tym idzie stanowi prawdziwą gratkę dla miłośników wspinaczki i górskiego trekkingu. Swój kilkudniowy wypad możesz zaplanować tak, aby zaliczyć wspaniałe rumuńskie szczyty bez konieczności powrotu na kwaterę. Niewątpliwą bowiem zaletą karpackich szlaków w Rumunii jest gęsta siatka schronisk oraz małych domków zlokalizowanych wysoko w górach. Po tak spędzonej nocy można od razu wyjść na następną wędrówkę i kompletnie odizolować się od cywilizacji.

Góry Fagaras, Rumunia fot. pixababy
Góry Fagaras, Rumunia fot. pixababy
2. Nurkowanie w Saltstraumen, Norwegia

Chcąc zasmakować nurkowej przygody w najsilniejszym na świecie prądzie wodnym polecamy podróż do północnej Norwegii. W okolicach miasta Bodø możesz oddać się podwodnej przygodzie w prawdziwie ekstremalnym stylu. Jest tu mnóstwo ryb, w tym takie gatunki jak dorsz, czarniak, zębacz smugowy i halibut. Wszystko to w otoczeniu malowniczych klifów i dzikiej norweskiej natury. Takiej przygodzie możesz dodać jeszcze więcej pikanterii, jeśli zamiast rezerwować hotele zdecydujesz się na nocleg pod namiotem w samym sercu norweskich fiordów.

Saltstraumen, Norwegia fot. pixababy
Saltstraumen, Norwegia fot. pixababy
3. Rowerowa przejażdżka po Klifach Moher, Irlandia

W zachodniej części Irlandii znajduje się jej największa turystyczna atrakcja, czyli Klify Moheru. To malownicze wybrzeże Oceanu Atlantyckiego liczy sobie 8 kilometrów długości, a w najwyższym miejscu skały osiągają przeszło 200 metrów wysokości. Podczas gdy wielu turystów udaje się tam na krótkie wycieczki i ogranicza się raczej do zrobienia kilku standardowych zdjęć, Ty możesz poznać klify od zupełnie innej strony. Niewielu wie bowiem, że jest to teren, po którym można przemieszczać się na rowerze, a niektóre z odcinków tras biegną niemalże w środku skały – ścieżka umieszczona jest w połowie odległości między wodą, a szczytem. Taka forma wypoczynku z pewnością nie należy do typowych i wymaga nieco przygotowania, umiejętności oraz dobrego sprzętu, ale zdecydowanie warto podjąć takie wyzwanie.

Klify Moheru, Irlandia fot. pixababy
Klify Moheru, Irlandia fot. pixababy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.