Skip to main content
pomysl-na-miesieczna-podroz-po-afryce

Pomysł na wakacje – miesięczna podróż po Afryce

Afryka – piękny, często niedostępny w wyobrażeniach ludzi kontynent. Przygotowaliśmy wyjątkową podróż po krajach, w których na pewno bezpiecznie odpoczniesz i poczujesz klimat tego niezwykłego miejsca.

Rwanda

Rwanda jest uważana za jeden z najbezpieczniejszych krajów w Afryce. I jednym z najszybciej rozwijających się państw na kontynencie. Z roku na rok ten kierunek przyciąga coraz więcej turystów.

Co można zrobić ciekawego w Rwandzie:

Spróbuj przepysznej kawy

Gdzie spróbować najlepszej kawy w Rwandzie? Najlepiej w Kinunu Coffee Washing Station, w okolicach Gisenyi. Dodatkowo ucząc się przy tym wszystkiego o procesie parzenia.

jak-powstaje-kawa
Tak się suszy ziarna kawy w Afryce… 🙂

Przeleć się helikopterem nad krainą tysiąca wzgórz

Obserwowanie Rwandy z lotu ptaka jest niesamowitym przeżyciem. Będąc w Kigali możesz skorzystać z jednej z ofert biur organizujących wycieczki śmigłowcem.


Kigali z lotu ptaka 🙂

Spróbuj lokalnych ryb

Specjał, czyli wielka ryba nadziewana z grilla z cebulą i przyprawami – to lokalny przysmak w Kigali w Nyamirambo. Takie ryby je się tradycyjnie rękami.

Wspinaj się na szczyty wulkanów

Niezwykłe, wygasłe szczyty wulkaniczne w regionie Musanze: jak Bisoke, Gahinga czy Sabinyo – budują krajobraz całego terenu. Koniecznie zobacz choć jeden z bliska.

Tak prezentuje się wulkan Bisoke

Rozbij namiot nad jeziorem Burera

Położone u stóp wulkanu Muhabura bliźniacze jeziora – są prawdziwym klejnotem Rwandy. Wspaniały widok na jezioro i okoliczne wzgórza
– to świetny pomysł na relaksacyjny wypad dla dwojga.

taniec-aborygenow
Taniec Aborygenów tylko dla zwiedzających Rwandę!

Uganda

Uganda, sąsiadka Rwandy. Choć powierzchniowo jest to niewielki kraj, to bogactwo fauny i flory jest tutaj niezwykłe.

Wypad nad Nil do Jinja

Miasto Jinja w Ugandzie, samo w sobie może nie zasługuje na Twoją uwagę. Natomiast jego położenie tuż nad Jeziorem Wiktorii, w miejscu wypływu Nilu – sprawia, że to miejsce stanowi nie tylko raj dla miłośników sportów adrenalinowych, ale również daje możliwość obserwacji bogatej fauny i flory Wodospadu Murchisona.

rzeka-nil-uganda
Rafting w takim miejscu to prawdziwa przygoda

Wędrówka nad wodospad Sipi

Niezwykłe przeżycie. Aby poznać wszystkie uroki tego miejsca, zdobądź lokalnego przewodnika, za którego usługę zapłacisz kilka dolarów, a od którego dowiesz się wszystkiego o wodospadzie i życiu w pobliskiej wiosce. Wspinając się po wodospadzie napotkasz strome skały i będzie łatwo o kontuzje – ale dla widoków jak na poniższym zdjęciu – chyba warto się tam przejechać.

Odwiedź safari

Uganda to kraj pełny przepięknych parków narodowych. Wstęp do nich – będzie znacznie tańszy niż do tych w Kenii lub Tanzanii. Oglądanie tropikalnych zwierząt w ich naturalnym środowisku to niezwykłe doświadczenie.

Zobacz manyata

Czym jest manyata? To afrykański dom tradycyjnie budowany przez… kobiety. Aby je zobaczyć, należy dostać się do regionu Karamojo, w którym zamieszkują Karamjongowie. Ciężko jest tam dotrzeć samodzielnie, więc najlepiej zapewnić sobie na ten czas lokalnego przewodnika, który mówi w języku, aby móc zapytać lokalnych czegoś w ich języku i dowiedzieć się więcej o ich życiu.


Karamjongowie w tańcu… 🙂

Spróbuj typowego jedzenia

Kuchnia Ugandy jest niezwykle zróżnicowana. Warto spróbować słynnych zielonych bananów (matoke). W lokalnych restauracjach można skosztować różnego rodzaju warzyw, owoców i ryb. Warto dodać, że czekanie 2 godziny na obiad w Ugandzie nie jest zjawiskiem dziwnym, szczególnie jeśli potrawa jest zrobiona czegoś innego niż chapati i matoke.

Odpocznij nad jeziorem Bunyonyi

Jedno z najpiękniejszych miejsc w tym kraju. Wyobraź sobie krajobraz złożony z wielkiego wulkanicznego jeziora, a dookoła ponad 29 małych wysp.

Widoki na Bunyonyi

Kenia

Kraj nazywany „kolebką ludzkości”. Kenia – przyciąga miłośników safari, ale również turystów marzących o odpoczynku na pięknych, czystych plażach. Oprócz nurkowania pośród pięknych raf koralowych, co można zrobić w Kenii?

Odwiedź „Kuchnię Piekła”

Niezwykły wąwóz Marafa, który stanowi dziwną formacje skalną utworzoną z piaskowca, nazywanym lokalnie Nyari – czyli „miejscem złamanym samym przez siebie”. Na skutek działania deszczu i wiatru, powstał tu szereg poszarpanych wąwozów. Najpiękniejsze są różne kolory warstw piaskowca: raz są to odcienie różu, raz głębokiej czerwieni, bieli – wszystko tworzy widok powalający z nóg. Szczególnie piękny o zachodzie słońca.

Tak prezentuje się wąwóz Marafa

Zobaczyć Park Nairobi

Stolica Kenii ma do zaoferowania wiele ciekawych atrakcji – m.in.: targi rzemieślnicze, muzea, restauracje i hotele. Oprócz zwiedzania centrum, warto nieco się oddalić, aby poznać życie dzikich lwów i czarnych nosorożców. W parku Nairobi możesz spotkać się twarzą w twarz ze zrehabilitowanymi Żyrafami Rothschilda w Giraffe Centre czy odwiedzić sierociniec dla małych słoni. Warto poświęcić również kilka godzin na zwiedzanie Muzeum Karen Blixen.

„Wielka imigracja” zwierząt

Co roku miliony zebr, antylop i gnu migrują razem z Parku Narodowego Serengeti w Tanzanii do Rezerwatu Masai Mara w Kenii. Zwierzęta podążają za deszczem. Całe zjawisko najlepiej obserwować od lipca do września. Są to też najlepsze miesiące na wyjazd do Afryki Wschodniej, a szczególnie na wakacje w jednym z nadmorskich kurortów.

Poznaj Masajów

Cóż to by były za wakacje bez konfrontacji z rdzennymi mieszkańcami Kenii – Masajami. To jedno z nielicznych plemion, które do dziś kultywuje dawne tradycje, z poszanowaniem dla historii. Mimo, że populacja Masajów nie jest zbyt duża, to wciąż stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych.

Masajowie i ich niezwykłe stroje

Sfotografuj flamingi w Parku Narodowym Jeziora Nakuru

Jezioro w centralnej Kenii Nakuru słynie z niezwykłych gości. Jezioro zajmuje w przybliżeniu trzecią część całkowitą powierzchni parku i przyciąga setki tysięcy flamingów, które żywią się glonami z jeziora. Naruku jest wtedy całe… różowe od flamingów! Miejsce jest też domem dla lwów, lampartów i nosorożców białych.

Zarówno do Kenii, Rwandy i Ugandy wymagane są wizy. Można zaopatrzyć się w East African Community Visa – która umożliwia podróżowanie po tych 3 krajach na 1 wizie. Sprawdź wymagania wizowe na www.Aina.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.