Szlak Pipiwai – bajkowa dżungla na Hawajach

Hawaje to jedno z najbardziej magicznych i bajkowych miejsc na ziemi. Poza egzotycznym klimatem i atrakcjami lokalnej kultury oferuje także wiele interesujących szlaków turystycznych, a jednym z nich jest szlak Pipiwai, trasa rodem z książek przygodowych!

Spacer w bambusowym labiryncie

Szlak Pipiwai znajduje się na terenie Parku Narodowego Haleakalā, w południowo-wschodniej części wyspy Maui. Jest on jednym z najczęściej odwiedzanych rezerwatów przyrody na Hawajach, a wszystko z powodu imponujących widoków i dogodnego położenia względem lokalnych kurortów. Więc, byłoby grzechem gdybyś nie wybrał się na dwugodzinny spacer do Wodospadu Waimoku! Droga wiedzie przez prawdziwie malownicze i niespotykane zakamarki parku. Szlak Pipiwai, bo to o nim właśnie mowa, rozpoczyna się tuż przy wejściu do rezerwatu, a w miarę upływu kilometrów przenosisz się w miejscu i czasie do bajkowej krainy przyrody. Największą atrakcją jest bambusowy las, który swoim wyglądem przypomina bardziej labirynt niż utartą ścieżkę. To idealne miejsce na odbycie letniej przygody!

Wodospad Waimoku znajduje się na końcu malowniczej trasy Pipiwai fot. pixabay
Wodospad Waimoku znajduje się na końcu malowniczej trasy Pipiwai fot. pixabay

Magia zaklęta w naturze

Park Narodowy Haleakalā oferuje jednak dużo więcej atrakcji niż jeden spacerowy szlak. Na końcu trasy Pipiwai znajduje się wodospad Waimoku, jeden z najwyższych na całych Hawajach, który spada z wysokości około 120 metrów. Stąd niedaleko już do najważniejszej chyba atrakcji rezerwatu, czyli wulkanu Haleakala. Najlepiej wybrać się na jego szczyt o wschodzie słońca i z takiej perspektywy podziwiać budzący się do życia świat. Park Haleakalā to zdecydowanie miejsce dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Najlepiej odkryjesz go spacerując po wyznaczonych trasach. Na wizytę w tym miejscu powinieneś przeznaczyć przynajmniej jeden dzień.

Wulkan Haleakala to jedna z największych atrakcji parku fot. pixabay
Wulkan Haleakala to jedna z największych atrakcji parku fot. pixabay

Kiedy na Hawaje?

Planując podróż na Hawaje właściwie nie musisz martwić się o pogodę. Przez cały rok wyspa znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego morskiego, co gwarantuje czyste niebo i przyjemnie wysokie temperatury. Dobrze, abyś wizytę na szlaku Pipiwai zaplanował w okresie tzw. pory suchej, która trwa od czerwca, do lipca. Pozostałe miesiące, nie powinny jednak pokrzyżować twoich planów, a mogą nawet urozmaicić wypad do Parku Haleakalā. Bujna i intensywnie zielona roślinność doda tylko uroku każdej wizycie w tym miejscu.

Wiza do USA – www.aina.pl/wizy/wizadousa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.